O ŠKOLE

JAK TO U NÁS CHODÍ

Škola probíhá od pondělí do čtvrtka od 9 do 14 hodin. Od 14 do 16 hod je možnost přihlásit se na kroužek.

Škola na statku není zapsána v rejstříku škol. Svobodnou školu chápeme tak, jak ji popisuje psycholog Peter Gray ve své knize Svoboda učení. Děti své vzdělání řídí samy a věnují se tomu co je aktuálně zajímá.

Naše škola je určena dětem, které jsou zapsané do individuálního (tj. domácího) vzdělávání. Máme vlastní přezkušovatelku, která může rodinám poradit, jak si o individuální vzdělávání požádat, chodí dvakrát ročně přímo k nám do školy si s dětmi popovídat nad jejich portfóliem o tom, co zažily, poznaly a umí.

JÍDLO

  • svačiny si děti nosí z domova
  • ve škole máme vybavenou kuchyni, kterou děti velmi rády a často vyžívají

Měsíční členský příspěvek pro rok 2024/25

  • 4 dny v týdnu 8000 Kč
  • 3 dny v týdnu 6800 Kč
  • 2 dny v týdnu 4800 Kč

PŘIHLÁŠKA DO ŠKOLY

Prosíme vás o vyplnění kontaktního formuláře. V dalším kroku vám ukážeme vnitřní a venkovní zázemí, představíme způsob práce dětí a pedagogů, vysvětlíme očekávané povinnosti rodičů. Děti si u nás mohou vyzkoušet práci s pomůckami a připraveným materiálem. Děti i rodiče procházejí čtyř denní zkušební dobou v naší škole. Pokud si to dítě přeje, mohou být rodiče na začátku přijetí dítěte přítomni ve škole.

Prostudujte si naše hodnoty a cíle.

NÁVŠTĚVY

Děti a jejich rodiče, kteří si prostudovali naše hodnoty, cíle a chod školy, souzní s nimi a mají zájem stát se součástí naší školy, jsou vítáni po předchozí domluvě na [email protected].